Produkte > CHEMI-CON > APXE4R0ARA391MF80G
APXE4R0ARA391MF80G
APXE4R0ARA391MF80G Chemi-Con
PXERA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 390UF 20% 4V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.303" (7.70mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 4 V
Ripple Current @ High Frequency: 3.47 A @ 100 kHz
auf Bestellung 28 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXE4R0ARA391MF80G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 390UF 20% 4V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.303" (7.70mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 4 V, Ripple Current @ High Frequency: 3.47 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXE4R0ARA391MF80G APXE4R0ARA391MF80G Hersteller : Chemi-Con PXERA_e-2507384.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 390uF 4 Volt
auf Bestellung 663 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
APXE4R0ARA391MF80G APXE4R0ARA391MF80G Hersteller : United Chemi-Con 190544e307373ca6b8-1280677.pdf Aluminum Organic Polymer Capacitors 390uF 4 Volt
auf Bestellung 1765 Stücke:
APXE4R0ARA391MF80G APXE4R0ARA391MF80G Hersteller : Chemi-Con PXERA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 390UF 20% 4V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 4 V