Produkte > CHEMI-CON > APXE4R0ARA561MH70G
APXE4R0ARA561MH70G
APXE4R0ARA561MH70G Chemi-Con
PXERA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 4V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.264" (6.70mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 4 V
Ripple Current @ High Frequency: 3.95 A @ 100 kHz
auf Bestellung 958 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXE4R0ARA561MH70G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 4V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.264" (6.70mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 4 V, Ripple Current @ High Frequency: 3.95 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APXE4R0ARA561MH70G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXE4R0ARA561MH70G APXE4R0ARA561MH70G Hersteller : Chemi-Con PXERA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 4V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 4 V
Produkt ist nicht verfügbar
APXE4R0ARA561MH70G APXE4R0ARA561MH70G Hersteller : Chemi-Con PXERA-e.PDF Aluminium Organic Polymer Capacitors 560uF 4 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
APXE4R0ARA561MH70G APXE4R0ARA561MH70G Hersteller : United Chemi-Con 190544e307373ca6b8-1280677.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 560uF 4 Volt