Produkte > CHEMI-CON > APXF6R3ARA151ME40G
APXF6R3ARA151ME40G
APXF6R3ARA151ME40G Chemi-Con
PXFRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 6.3V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max): 0.165" (4.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ High Frequency: 2.7 A @ 100 kHz
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXF6R3ARA151ME40G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 6.3V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm), Height - Seated (Max): 0.165" (4.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ High Frequency: 2.7 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXF6R3ARA151ME40G APXF6R3ARA151ME40G Hersteller : Chemi-Con PXFRA_e-2507330.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 6.3V 150uF 20% Tol.
auf Bestellung 1007 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
APXF6R3ARA151ME40G APXF6R3ARA151ME40G Hersteller : Chemi-Con PXFRA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 6.3V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Mindestbestellmenge: 19
APXF6R3ARA151ME40G APXF6R3ARA151ME40G Hersteller : United Chemi-Con PXFRA_e-2507330.pdf Aluminum Organic Polymer Capacitors 6.3V 150uF 20% Tol.