Produkte > CHEMI-CON > APXF6R3ARA561MH80G
APXF6R3ARA561MH80G
APXF6R3ARA561MH80G Chemi-Con
PXFRA_e-2507330.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 6.3V 560uF 20% Tol.
auf Bestellung 889 Stücke:
Lieferzeit 201-205 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXF6R3ARA561MH80G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 6.3V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 9mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.303" (7.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ High Frequency: 4.5 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXF6R3ARA561MH80G APXF6R3ARA561MH80G Hersteller : United Chemi-Con PXFRA_e-2507330.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 6.3V 560uF 20% Tol.
auf Bestellung 1607 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
APXF6R3ARA561MH80G APXF6R3ARA561MH80G Hersteller : Chemi-Con PXFRA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 6.3V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 9mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.303" (7.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ High Frequency: 4.5 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 6.3 V