Produkte > UNITED CHEMI-CON > APXG160ARA561MHA0G
APXG160ARA561MHA0G United Chemi-Con
PXGRA_e-2507364.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 16V 560uF 20% Tol.
auf Bestellung 1866 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXG160ARA561MHA0G United Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.406" (10.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 3.9 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APXG160ARA561MHA0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXG160ARA561MHA0G APXG160ARA561MHA0G Hersteller : Chemi-Con PXGRA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.406" (10.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 3.9 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 16 V