Produkte > CHEMI-CON > APXG160ARA821MJC0G
APXG160ARA821MJC0G
APXG160ARA821MJC0G Chemi-Con
PXGRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 820UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 5.4 A @ 100 kHz
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXG160ARA821MJC0G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 820UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 5.4 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXG160ARA821MJC0G APXG160ARA821MJC0G Hersteller : Chemi-Con PXGRA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 820UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 16 V
auf Bestellung 881 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
APXG160ARA821MJC0G APXG160ARA821MJC0G Hersteller : United Chemi-con cat_db_al.pdf Cap Aluminum Polymer 820uF 16VDC 20% (10 X 12.2mm) SMD 0.012 Ohm 5400mA 15000h 105°C T/R
auf Bestellung 750 Stücke:
Mindestbestellmenge: 50
APXG160ARA821MJC0G APXG160ARA821MJC0G Hersteller : Chemi-Con PXGRA_e-2507364.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 16V 820uF 20% Tol.
auf Bestellung 1 Stücke:
APXG160ARA821MJC0G Hersteller : United Chemi-Con PXGRA_e-2507364.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 16V 820uF 20% Tol.