Produkte > CHEMI-CON > APXG200ARA391MHA0G
APXG200ARA391MHA0G
APXG200ARA391MHA0G Chemi-Con
PXGRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 390UF 20% 20V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.406" (10.30mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 20 V
Ripple Current @ High Frequency: 3.7 A @ 100 kHz
auf Bestellung 277 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXG200ARA391MHA0G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 390UF 20% 20V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.406" (10.30mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 20 V, Ripple Current @ High Frequency: 3.7 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APXG200ARA391MHA0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXG200ARA391MHA0G Hersteller : United Chemi-Con PXGRA_e-2507364.pdf Aluminum Organic Polymer Capacitors 20V 390uF 20% Tol.
auf Bestellung 161 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
APXG200ARA391MHA0G APXG200ARA391MHA0G Hersteller : Chemi-Con PXGRA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 390UF 20% 20V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 20 V