Produkte > CHEMI-CON > APXG200ARA560ME61G
APXG200ARA560ME61G
APXG200ARA560ME61G Chemi-Con
PXGRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 20Volts 56uF 5X6
auf Bestellung 1007 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXG200ARA560ME61G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 56UF 20% 20V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 20 V, Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXG200ARA560ME61G APXG200ARA560ME61G Hersteller : Chemi-Con PXGRA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 56UF 20% 20V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 20 V
Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz
auf Bestellung 883 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
APXG200ARA560ME61G APXG200ARA560ME61G Hersteller : United Chemi-Con PXGRA_e-2507364.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 20Volts 56uF 5X6
auf Bestellung 18858 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 20 V