Produkte > CHEMI-CON > APXG250ARA390MF61G
APXG250ARA390MF61G
APXG250ARA390MF61G Chemi-Con
PXGRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 39UF 20% 25V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 39 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXG250ARA390MF61G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 39UF 20% 25V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 39 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXG250ARA390MF61G APXG250ARA390MF61G Hersteller : Chemi-Con PXGRA-e.PDF Aluminium Organic Polymer Capacitors 25Volts 39uF 6X6
auf Bestellung 990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
APXG250ARA390MF61G APXG250ARA390MF61G Hersteller : Chemi-Con PXGRA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 39UF 20% 25V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 39 µF
Voltage - Rated: 25 V
auf Bestellung 1845 Stücke:
Mindestbestellmenge: 17
APXG250ARA390MF61G APXG250ARA390MF61G Hersteller : United Chemi-con pxgra-e.pdf Cap Aluminum Polymer 39uF 25VDC 20%( 6.3 X 5.8mm) SMD 0.03 Ohm 2800mA 15000h 105°C T/R
auf Bestellung 735 Stücke:
Mindestbestellmenge: 68