Produkte > CHEMI-CON > APXH160ARA820MH70G
APXH160ARA820MH70G
APXH160ARA820MH70G Chemi-Con
PXHRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 82UF 20% 16V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.264" (6.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 2.7 A @ 100 kHz
auf Bestellung 987 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXH160ARA820MH70G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 82UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.264" (6.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 2.7 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APXH160ARA820MH70G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXH160ARA820MH70G APXH160ARA820MH70G Hersteller : Chemi-Con PXHRA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 82UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 16 V
Produkt ist nicht verfügbar
APXH160ARA820MH70G APXH160ARA820MH70G Hersteller : United Chemi-Con PXHRA_e-2507372.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 16Volts 82uF 20%