Produkte > CHEMI-CON > APXJ160ARA271MF80J
APXJ160ARA271MF80J
APXJ160ARA271MF80J Chemi-Con
PXJRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 254 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.08 A @ 100 kHz
auf Bestellung 11900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 900
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXJ160ARA271MF80J Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 254 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.08 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXJ160ARA271MF80J APXJ160ARA271MF80J Hersteller : Chemi-Con PXJRA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 16 V