Produkte > CHEMI-CON > APXK2R5ARA561MF61G
APXK2R5ARA561MF61G
APXK2R5ARA561MF61G Chemi-Con
PXK_Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 16mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.228" (5.80mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
Ripple Current @ High Frequency: 3.5 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXK2R5ARA561MF61G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 16mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.228" (5.80mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 2.5 V, Ripple Current @ High Frequency: 3.5 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APXK2R5ARA561MF61G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXK2R5ARA561MF61G APXK2R5ARA561MF61G Hersteller : Chemi-Con PXK_Series.pdf Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
Produkt ist nicht verfügbar
APXK2R5ARA561MF61G Hersteller : United Chemi-Con al-pxk-e-170401-1280644.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 2.5Volts 560uF 0.2