Produkte > CHEMI-CON > APXK6R3ARA151MF46G
APXK6R3ARA151MF46G
APXK6R3ARA151MF46G Chemi-Con
PXK_Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 6.3V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ High Frequency: 2.78 A @ 100 kHz
auf Bestellung 510 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXK6R3ARA151MF46G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 6.3V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ High Frequency: 2.78 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXK6R3ARA151MF46G APXK6R3ARA151MF46G Hersteller : Chemi-Con PXKRA_e.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 6.3Volts 150uF 0.2
auf Bestellung 480 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
APXK6R3ARA151MF46G APXK6R3ARA151MF46G Hersteller : United Chemi-Con al-pxk-e-170401-1280644.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 6.3Volts 150uF 0.2
auf Bestellung 980 Stücke:
APXK6R3ARA151MF46G APXK6R3ARA151MF46G Hersteller : Chemi-Con PXK_Series.pdf Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 6.3V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 6.3 V