Produkte > CHEMI-CON > APXT2R5ARA331ME61G
APXT2R5ARA331ME61G
APXT2R5ARA331ME61G Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 26mOhm
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
Ripple Current @ Low Frequency: 117.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.35 A @ 100 kHz
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXT2R5ARA331ME61G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 26mOhm, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 2.5 V, Ripple Current @ Low Frequency: 117.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.35 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXT2R5ARA331ME61G APXT2R5ARA331ME61G Hersteller : Chemi-Con Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
APXT2R5ARA331ME61G APXT2R5ARA331ME61G Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0010886701_1-2524765.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 330uF 2.5V