Produkte > CHEMI-CON > APXT6R3ARA561MF80G
APXT6R3ARA561MF80G
APXT6R3ARA561MF80G Chemi-Con
PXT_Series_DS.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 6.3V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 142.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.85 A @ 100 kHz
auf Bestellung 900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 900
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXT6R3ARA561MF80G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 6.3V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 142.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.85 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXT6R3ARA561MF80G APXT6R3ARA561MF80G Hersteller : Chemi-Con PXT_Series_DS.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 560uF 6.3V
auf Bestellung 360 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
APXT6R3ARA561MF80G APXT6R3ARA561MF80G Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0010886701_1-2524765.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 560uF 6.3V
auf Bestellung 7451 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
APXT6R3ARA561MF80G APXT6R3ARA561MF80G Hersteller : Chemi-Con PXT_Series_DS.pdf Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 6.3V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 6.3 V