ARA-120-AFE
ARA-120-AFE Mueller Electric Co
ARA_Series.pdf
Hersteller: Mueller Electric Co
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 120V
Packaging: Box
Features: Lighted Indicator
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC/DC
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A) x 3
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 120VAC - Nom
Part Status: Active
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ARA-120-AFE Mueller Electric Co
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 120V, Packaging: Box, Features: Lighted Indicator, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC/DC, Operating Temperature: -20°C ~ 55°C, Termination Style: Screw Terminal, Relay Type: General Purpose, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A) x 3, Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 120VAC - Nom, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote ARA-120-AFE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ARA-120-AFE ARA-120-AFE Hersteller : ATC Diversified Electronics ARA_ARB_Spec_Sheet_503887fc9b-3073513.pdf Industrial Relays 120 V Surface-Mount Triplexor Alternating Relay