ARB-24-ABA Mueller Electric Co
ARA_ARB%20Spec%20Sheet.pdf
Hersteller: Mueller Electric Co
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VAC/DC
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Termination Style: Plug In, 8 Pin (Octal)
Relay Type: General Purpose
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 240VAC - Nom