ARM-120-AFE
ARM-120-AFE Mueller Electric Co
ARM_SS.pdf
Hersteller: Mueller Electric Co
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 120V
Features: Lighted Indicator
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A) x 3
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 120VAC - Nom
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ARM-120-AFE Mueller Electric Co
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 120V, Features: Lighted Indicator, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -20°C ~ 55°C, Termination Style: Screw Terminal, Relay Type: General Purpose, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A) x 3, Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 120VAC - Nom, Part Status: Active.