ARS14A12
ARS14A12 Panasonic Electric Works
RS_Relays%28ARS%29.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY RF SPDT 500MA 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Gull Wing
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 500 mA
Switching Voltage: 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 6 ms
Part Status: Active
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ARS14A12 Panasonic Electric Works
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 500mA, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 0.5A, DC contacts rating @R: 0.01A / 24V DC, Manufacturer series: RS, Relay variant: miniature; monostable, Mounting: SMD, Coil resistance: 720Ω, Operate time: 10ms, Body dimensions: 14x8.6x8mm, Coil power consumption: 200mW, Mechanical durability: 5000000 cycles, Contact resistance: 100Ω, Electrical life: 300000 cycles, Contact material: gold, Coil current: 16.7mA, Leads: for PCB, Operating temperature: -40...70°C.
Weitere Produktangebote ARS14A12
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
ARS14A12 Hersteller : PANASONIC RS_Relays%28ARS%29.pdf Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 500mA
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 0.5A
DC contacts rating @R: 0.01A / 24V DC
Manufacturer series: RS
Relay variant: miniature; monostable
Mounting: SMD
Coil resistance: 720Ω
Operate time: 10ms
Body dimensions: 14x8.6x8mm
Coil power consumption: 200mW
Mechanical durability: 5000000 cycles
Contact resistance: 100Ω
Electrical life: 300000 cycles
Contact material: gold
Coil current: 16.7mA
Leads: for PCB
Operating temperature: -40...70°C