Produkte > KYOCERA AVX > AS0706N9GTR
AS0706N9GTR
AS0706N9GTR Kyocera AVX
ASSeriesAirCoreDatasheet.pdf
Hersteller: Kyocera AVX
RF Inductors - SMD 6.9nH 2% SQUARE AIR CORE
auf Bestellung 1996 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AS0706N9GTR Kyocera AVX
Description: AIR CORE INDUCTORS, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.051" L x 0.072" W (1.30mm x 1.83mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 6mOhm Max, Q @ Freq: 100 @ 400MHz, Frequency - Self Resonant: 4.6GHz, Material - Core: Air, Inductance Frequency - Test: 400 MHz, Height - Seated (Max): 0.070" (1.78mm), Inductance: 6.9 nH, Current Rating (Amps): 2.7 A.
Weitere Produktangebote AS0706N9GTR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AS0706N9GTR AS0706N9GTR Hersteller : KYOCERA AVX Components assquareaircore.pdf Inductor RF Wirewound 0.0069uH 2% 400MHz 100Q-Factor Air 2.7A 0.006Ohm DCR T/R
auf Bestellung 487 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
AS0706N9GTR AS0706N9GTR Hersteller : KYOCERA AVX assquareaircore.pdf Description: AIR CORE INDUCTORS
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.051" L x 0.072" W (1.30mm x 1.83mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 6mOhm Max
Q @ Freq: 100 @ 400MHz
Frequency - Self Resonant: 4.6GHz
Material - Core: Air
Inductance Frequency - Test: 400 MHz
Height - Seated (Max): 0.070" (1.78mm)
Inductance: 6.9 nH
Current Rating (Amps): 2.7 A