ASQ10237
ASQ10237 Panasonic Electric Works
sw_m_eng_turq-st.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NO 0.1A 30V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 100mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 173gf
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Overtravel: 0.102" (2.6mm)
Operating Position: 0.366" (9.3mm)
Voltage Rating - DC: 30 V
Electrical Life: 200,000 Cycles
auf Bestellung 165 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ASQ10237 Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NO 0.1A 30V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 100mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPST-NO, Switch Function: Off-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Wire Leads, Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 173gf, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Overtravel: 0.102" (2.6mm), Operating Position: 0.366" (9.3mm), Voltage Rating - DC: 30 V, Electrical Life: 200,000 Cycles.