Produkte > ATMEL > AT24C128N-10SQ-2.7
AT24C128N-10SQ-2.7
AT24C128N-10SQ-2.7 Atmel
ATMLS06854-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Atmel
Description: IC EEPROM 128KBIT I2C 8SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 128Kbit
Memory Type: Non-Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: EEPROM
Clock Frequency: 400 kHz