Produkte > ATMEL SEMICONDUCTOR > AT24C164-10PC-2.7
AT24C164-10PC-2.7 Atmel Semiconductor
AT24C164.pdf
Hersteller: Atmel Semiconductor
(DIP-8,Serial EEPROM,16K,0..+70) Група товару: Мікросхеми пам'яті Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT24C164-10PC-2.7 Atmel Semiconductor
Description: IC EEPROM 16KBIT I2C 400KHZ 8DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Memory Size: 16Kbit, Memory Type: Non-Volatile, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Technology: EEPROM, Clock Frequency: 400 kHz, Memory Format: EEPROM, Supplier Device Package: 8-PDIP, Write Cycle Time - Word, Page: 10ms, Memory Interface: I2C, Access Time: 900 ns, Memory Organization: 2K x 8, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT24C164-10PC-2.7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT24C164-10PC-2.7 AT24C164-10PC-2.7 Hersteller : Microchip Technology AT24C164%20Jul98.pdf Description: IC EEPROM 16KBIT I2C 400KHZ 8DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Memory Size: 16Kbit
Memory Type: Non-Volatile
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: EEPROM
Clock Frequency: 400 kHz