Produkte > AT2 > AT24C256W-10SI-2.7
AT24C256W-10SI-2.7
AT24C128%2C256.pdf
Hersteller:
auf Bestellung 3080 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT24C256W-10SI-2.7
Description: IC EEPROM 256KBIT I2C 1MHZ 8SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Size: 256Kbit, Memory Type: Non-Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Technology: EEPROM, Clock Frequency: 1 MHz, Memory Format: EEPROM, Supplier Device Package: 8-SOIC, Part Status: Obsolete, Write Cycle Time - Word, Page: 10ms, Memory Interface: I2C, Access Time: 550 ns, Memory Organization: 32K x 8, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT24C256W-10SI-2.7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT24C256W10SI2.7 Hersteller : ATMEL
auf Bestellung 300 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produkt ist nicht verfügbar
AT24C256W-10SI-2.7 AT24C256W-10SI-2.7 Hersteller : Microchip Technology AT24C128%2C256.pdf Description: IC EEPROM 256KBIT I2C 1MHZ 8SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 256Kbit
Memory Type: Non-Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: EEPROM
Clock Frequency: 1 MHz