Produkte > ATMEL > AT24C512BW-SH25-T
AT24C512BW-SH25-T
AT24C512BW-SH25-T Atmel
ATMLS06843-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Atmel
Description: IC EEPROM 512KBIT I2C 1MHZ 8SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 512Kbit
Memory Type: Non-Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 2.5V ~ 5.5V
Technology: EEPROM
Clock Frequency: 1 MHz
Memory Format: EEPROM
Supplier Device Package: 8-SOIC
Part Status: Obsolete
Write Cycle Time - Word, Page: 5ms
Memory Interface: I2C
Access Time: 550 ns
Memory Organization: 64K x 8
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 158640 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 178
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT24C512BW-SH25-T Atmel
Description: IC EEPROM 512KBIT I2C 1MHZ 8SOIC, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Size: 512Kbit, Memory Type: Non-Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 2.5V ~ 5.5V, Technology: EEPROM, Clock Frequency: 1 MHz, Memory Format: EEPROM, Supplier Device Package: 8-SOIC, Part Status: Obsolete, Write Cycle Time - Word, Page: 5ms, Memory Interface: I2C, Access Time: 550 ns, Memory Organization: 64K x 8, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 130040 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 235
Mindestbestellmenge: 235
AT24C512BW-SH25-T AT24C512BW-SH25-T Hersteller : Microchip Technology AT24C512B.pdf Description: IC EEPROM 512KBIT I2C 1MHZ 8SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 512Kbit
Memory Type: Non-Volatile
Voltage - Supply: 2.5V ~ 5.5V
Technology: EEPROM
Clock Frequency: 1 MHz