Produkte > IC > IC Speicher > AT27C020-55PU
AT27C020-55PU
doc0570.pdf
Produktcode: 143778
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
IC > IC Speicher
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT27C020-55PU
  • OTP PROM, 2M, 5V, 27C020, PDIP32
  • Memory Type:EPROM, OTP
  • Interface Type:Parallel
  • Memory Size:2Mbit
  • Memory Configuration:256K x 8bit
  • Access Time:55ns
  • Memory Voltage Vcc:5V
  • Min Supply Voltage:4.5V
  • Max Supply Voltage:5.5V
  • Termination Type:Through Hole
  • Case Style:PDIP
  • No. of Pins:32
  • Operating Temperature Range:-40`C to +85`C
  • Base Number:27
  • IC Generic Number:27C020
  • Logic Function Number:27C020
  • Max Operating Temperature:85`C
  • Min Temperature Operating:-40`C
  • Vcc Tolerance +:10%
  • Memory IC Case Style:PDIP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 137 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
auf Bestellung 137 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
auf Bestellung 106 Stücke:
Mindestbestellmenge: 19
auf Bestellung 96 Stücke:
Mindestbestellmenge: 19
Packaging: Tube
Package / Case: 32-DIP (0.600", 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Memory Size: 2Mbit
Memory Type: Non-Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TC)
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Technology: EPROM - OTP
Memory Format: EPROM
Supplier Device Package: 32-PDIP
Part Status: Active
Memory Interface: Parallel
Access Time: 55 ns
Memory Organization: 256K x 8
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 371 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
auf Bestellung 576 Stücke:
Mindestbestellmenge: 17
AT27C020-55PU AT27C020-55PU Hersteller : Microchip Technology doc0570.pdf EPROM 2Mb (256Kx8) OTP 5V 55ns