Produkte > ATMEL > AT27C2048-55PU
AT27C2048-55PU ATMEL
AT27C2048Rev07.pdf
Hersteller: ATMEL
auf Bestellung 2100 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT27C2048-55PU ATMEL
Description: IC EPROM 2MBIT PARALLEL 40DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm), Mounting Type: Through Hole, Memory Size: 2Mbit, Memory Type: Non-Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TC), Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V, Technology: EPROM - OTP, Memory Format: EPROM, Supplier Device Package: 40-PDIP, Part Status: Obsolete, Memory Interface: Parallel, Access Time: 55 ns, Memory Organization: 128K x 16.
Weitere Produktangebote AT27C2048-55PU
Packaging: Tube
Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Memory Size: 2Mbit
Memory Type: Non-Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TC)
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V