Produkte > ATMEL > AT87F52-24PI
AT87F52-24PI ATMEL
AT87F52.pdf
Hersteller: ATMEL
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT87F52-24PI ATMEL
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 24MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: OTP Quick FLASH, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V, Connectivity: UART/USART, Supplier Device Package: 40-PDIP, Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT87F52-24PI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tube
Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 24MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V