Produkte > ATMEL > AT89C1051U-12PC
AT89C1051U-12PC ATMEL
AT89C1051U.pdf
Hersteller: ATMEL
DIP
auf Bestellung 50000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89C1051U-12PC ATMEL
Description: IC MCU 8BIT 1KB FLASH 20DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 12MHz, Program Memory Size: 1KB (1K x 8), RAM Size: 64 x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 6V, Connectivity: UART/USART, Peripherals: LED, Supplier Device Package: 20-PDIP, Number of I/O: 15, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT89C1051U-12PC
Packaging: Tube
Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 12MHz
Program Memory Size: 1KB (1K x 8)
RAM Size: 64 x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 6V