Technische Details AT89C205112PC ATMEL
Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 12MHz, Program Memory Size: 2KB (2K x 8), RAM Size: 128 x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V, Connectivity: UART/USART, Peripherals: LED, Supplier Device Package: 20-PDIP, Part Status: Obsolete, Number of I/O: 15, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT89C205112PC
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| AT89C2051-12PC | Hersteller : ATMEL |
DIP |
auf Bestellung 1222 Stücke: Lieferzeit 21-28 Tag (e) |
| AT89C2051-12PC | Hersteller : Atmel Semiconductor |
(PDIP20, 8bit MCU 20 PINS UART 2K - FLASH - 12MHZ) Група товару: Мікропроцесори, мікроконтролери Од. вим: шт |
Produkt ist nicht verfügbar |
AT89C2051-12PC | Hersteller : Microchip Technology |