Produkte > ATMEL > AT89C205124PC
AT89C205124PC ATMEL
Hersteller: ATMEL
auf Bestellung 1245 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89C205124PC ATMEL
Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 24MHz, Program Memory Size: 2KB (2K x 8), RAM Size: 128 x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V, Connectivity: UART/USART, Peripherals: LED, Supplier Device Package: 20-PDIP, Part Status: Obsolete, Number of I/O: 15, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT89C205124PC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT89C2051-24PC Hersteller : ATMEL doc0368.pdf 2009+
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Packaging: Tube
Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 24MHz
Program Memory Size: 2KB (2K x 8)
RAM Size: 128 x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V
Connectivity: UART/USART
Peripherals: LED
Supplier Device Package: 20-PDIP
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
AT89C2051-24PC AT89C2051-24PC Hersteller : Microchip Technology doc0368-1180605.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU 20 PINS UART 2K - FLASH - 24MHZ