Produkte > AT > AT89C51RC-24PI
AT89C51RC-24PI
AT89C51RC.pdf
Hersteller: AT
09+
auf Bestellung 218 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89C51RC-24PI AT
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40PDIL, Packaging: Tube, Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 24MHz, Program Memory Size: 32KB (32K x 8), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 5.5V, Connectivity: SPI, UART/USART, Peripherals: WDT, Supplier Device Package: 40-PDIL, Part Status: Obsolete, Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT89C51RC-24PI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT89C51RC24PI Hersteller : ATMEL
auf Bestellung 2100 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Anzahl je Verpackung: 1 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tube
Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 24MHz
Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
RAM Size: 512 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 5.5V
Connectivity: SPI, UART/USART
Peripherals: WDT
Supplier Device Package: 40-PDIL
Part Status: Obsolete
Number of I/O: 32
DigiKey Programmable: Not Verified
AT89C51RC-24PI AT89C51RC-24PI Hersteller : Microchip Technology doc1920-1180769.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU 32K FLASH 4.0 TO 5.5V - 24MHZ