Produkte > ATMEL > AT89C55WD24JC
AT89C55WD24JC ATMEL
Hersteller: ATMEL
auf Bestellung 2000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89C55WD24JC ATMEL
Description: IC MCU 8BIT 20KB FLASH 44PLCC, Packaging: Tube, Package / Case: 44-LCC (J-Lead), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 24MHz, Program Memory Size: 20KB (20K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V, Connectivity: UART/USART, Peripherals: WDT, Supplier Device Package: 44-PLCC (16.6x16.6), Part Status: Obsolete, Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT89C55WD24JC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT89C55WD-24JC Hersteller : ATMEL AT89C55WD.pdf PLCC44
auf Bestellung 1250 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Packaging: Tube
Package / Case: 44-LCC (J-Lead)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 24MHz
Program Memory Size: 20KB (20K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V