Produkte > ATMEL > AT89C55WD24PI
AT89C55WD24PI ATMEL
Hersteller: ATMEL
auf Bestellung 500 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89C55WD24PI ATMEL
Description: IC MCU 8BIT 20KB FLASH 40DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 24MHz, Program Memory Size: 20KB (20K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V, Connectivity: UART/USART, Peripherals: WDT, Supplier Device Package: 40-PDIP, Part Status: Obsolete, Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT89C55WD24PI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT89C55WD-24PI Hersteller : ATMEL AT89C55WD.pdf SIP-9
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tube
Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 24MHz
Program Memory Size: 20KB (20K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V
Connectivity: UART/USART
Peripherals: WDT
Supplier Device Package: 40-PDIP
Part Status: Obsolete
Number of I/O: 32
DigiKey Programmable: Not Verified
AT89C55WD-24PI AT89C55WD-24PI Hersteller : Microchip Technology doc1921.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU 20K FLASH - 24MHZ IND TEMP