Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT89LP213-20PU
AT89LP213-20PU
AT89LP213-20PU Microchip Technology
doc3538-1368968.pdf
Hersteller: Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU SINGLE CYCLE 2K ISP FLASH 2.4-5.5V
auf Bestellung 603 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89LP213-20PU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 14DIP, Packaging: Bulk, Package / Case: 14-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 2KB (2K x 8), RAM Size: 128 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 5.5V, Connectivity: SPI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 14-PDIP, Part Status: Active, Number of I/O: 12, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: 14-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 2KB (2K x 8)
RAM Size: 128 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 5.5V
Connectivity: SPI
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 14-PDIP
Part Status: Active
Number of I/O: 12
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 2380 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 149
AT89LP213-20PU Hersteller : Atmel ATMLS05921-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw MCU 8-bit AT89 8051 CISC 2KB Flash 2.5V/3.3V/5V 14-Pin PDIP
auf Bestellung 1636 Stücke:
Mindestbestellmenge: 165
auf Bestellung 744 Stücke:
Mindestbestellmenge: 165
AT89LP213-20PU AT89LP213-20PU Hersteller : Microchip Technology doc3538.pdf MCU 8-bit 8051 CISC 2KB Flash 2.5V/3.3V/5V 14-Pin PDIP W Tube