Produkte > ATMEL > AT89LP213-20XU
AT89LP213-20XU
AT89LP213-20XU Atmel
ATMLS05921-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Atmel
Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 14TSSOP
Packaging: Bulk
Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 2KB (2K x 8)
RAM Size: 128 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 5.5V
Connectivity: SPI
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 14-TSSOP
Part Status: Active
Number of I/O: 12
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 1761 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 129
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89LP213-20XU Atmel
Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 14TSSOP, Packaging: Bulk, Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 2KB (2K x 8), RAM Size: 128 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 5.5V, Connectivity: SPI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 14-TSSOP, Part Status: Active, Number of I/O: 12, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 175 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
AT89LP213-20XU AT89LP213-20XU Hersteller : Atmel info-89lp213-20xu.pdf 8-bit MCU; 2kB-FL; 128B-RAM; 12 I/O; 2,4V~5,5V; 20MHz; UART; SPI; -40°C ~ 85°C; AT89LP213-20XU 89LP213-20xu