Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT89LP214-20XU
AT89LP214-20XU
AT89LP214-20XU Microchip Technology
doc3538-1368968.pdf
Hersteller: Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU SINGLE CYCLE 2K ISP FLASH 2.4-5.5V
auf Bestellung 424 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89LP214-20XU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 14TSSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 2KB (2K x 8), RAM Size: 128 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 5.5V, Connectivity: SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 14-TSSOP, Number of I/O: 12, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tube
Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 2KB (2K x 8)
RAM Size: 128 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: 8051
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 5.5V
Connectivity: SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 14-TSSOP
Number of I/O: 12
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 155 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Packaging: Bulk
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
RAM Size: 128 x 8
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: 8051
Core Size: 8-Bit
Connectivity: SPI, UART/USART
Number of I/O: 12
auf Bestellung 519 Stücke:
Mindestbestellmenge: 129
auf Bestellung 404 Stücke:
Mindestbestellmenge: 143
AT89LP214-20XU AT89LP214-20XU Hersteller : Microchip Technology doc3538.pdf MCU 8-bit 8051 CISC 2KB Flash 2.5V/3.3V/5V 14-Pin TSSOP Tube
Produkt ist nicht verfügbar
AT89LP214-20XU Hersteller : Atmel Semiconductor doc3538.pdf ATMLS05921-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw MCU 8051 2K FLASH 20MHZ 14-TSSOP Група товару: Мікропроцесори, мікроконтролери Од. вим: шт