Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT89LP216-20SU
AT89LP216-20SU
AT89LP216-20SU Microchip Technology
doc3621-1368969.pdf
Hersteller: Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU SINGLE CYCLE 2K ISP FLASH 2.4-5.5V
auf Bestellung 544 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89LP216-20SU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 16SOIC, Packaging: Bulk, Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 2KB (2K x 8), RAM Size: 128 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 5.5V, Connectivity: SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 16-SOIC, Number of I/O: 14, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 2KB (2K x 8)
RAM Size: 128 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 5.5V