Produkte > ATMEL > AT89LP3240-20JU
AT89LP3240-20JU
AT89LP3240-20JU Atmel
ATMLS05924-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Atmel
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44PLCC
Packaging: Bulk
Package / Case: 44-LCC (J-Lead)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
RAM Size: 4.25K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 8K x 8
Core Processor: 8051
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 3.6V
Connectivity: I2C, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 44-PLCC (16.6x16.6)
Part Status: Active
Number of I/O: 38
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 1234 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 62
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89LP3240-20JU Atmel
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44PLCC, Packaging: Bulk, Package / Case: 44-LCC (J-Lead), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 32KB (32K x 8), RAM Size: 4.25K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 8K x 8, Core Processor: 8051, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 44-PLCC (16.6x16.6), Part Status: Active, Number of I/O: 38, DigiKey Programmable: Not Verified.