Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT89LP3240-20MU
AT89LP3240-20MU
AT89LP3240-20MU Microchip Technology
doc3706.pdf
Hersteller: Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU Sngl-Cycle 8051 IND 2.4-3.6V 32K ISP FL
auf Bestellung 315 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89LP3240-20MU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFN, Packaging: Bulk, Package / Case: 44-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 32KB (32K x 8), RAM Size: 4.25K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 8K x 8, Core Processor: 8051, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 44-VQFN (7x7), Part Status: Active, Number of I/O: 38, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: 44-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
RAM Size: 4.25K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 8K x 8
Core Processor: 8051
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 3.6V