Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT89LP3240-20PU
AT89LP3240-20PU
AT89LP3240-20PU Microchip Technology
doc3706-1368971.pdf
Hersteller: Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU Sngl-Cycle 8051 IND 2.4-3.6V 32K ISP FL
auf Bestellung 270 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89LP3240-20PU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP, Packaging: Bulk, Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 32KB (32K x 8), RAM Size: 4.25K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 8K x 8, Core Processor: 8051, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 40-PDIP, Part Status: Active, Number of I/O: 38, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
RAM Size: 4.25K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 8K x 8
Core Processor: 8051
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 3.6V
Connectivity: I2C, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 40-PDIP
Part Status: Active
Number of I/O: 38
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 745 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 53
AT89LP3240-20PU AT89LP3240-20PU Hersteller : Microchip Technology doc3706.pdf MCU 8-bit 8051 CISC 32KB Flash 2.5V/3.3V 40-Pin PDIP W Tube