Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT89LP51IC2-20AAU
AT89LP51IC2-20AAU
AT89LP51IC2-20AAU Microchip Technology
doc3722.pdf
Hersteller: Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU Sngle-Cycle 8051 32K ISP Flsh,2.4-5.5V
auf Bestellung 294 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89LP51IC2-20AAU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44LQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 44-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 32KB (32K x 8), RAM Size: 1.375K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: 8051, Data Converters: A/D 7x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 5.5V, Connectivity: EBI/EMI, I2C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 44-LQFP (10x10), Number of I/O: 40, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT89LP51IC2-20AAU Hersteller : Atmel doc3722S.pdf AT89LP51IC2-20AAU
auf Bestellung 303 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 66
AT89LP51IC2-20AAU AT89LP51IC2-20AAU Hersteller : Microchip Technology doc3722.pdf MCU 8-bit 8051 CISC 32KB Flash 3.3V/5V 44-Pin LQFP Tray
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tray
Package / Case: 44-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
RAM Size: 1.375K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: 8051
Data Converters: A/D 7x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 5.5V