Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT89LP51IC2-20JU
AT89LP51IC2-20JU
AT89LP51IC2-20JU Microchip Technology
doc3722-1369035.pdf
Hersteller: Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU Sngle-Cycle 8051 32K ISP Flsh,2.4-5.5V
auf Bestellung 187 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89LP51IC2-20JU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44PLCC, Packaging: Tube, Package / Case: 44-LCC (J-Lead), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 32KB (32K x 8), RAM Size: 1.375K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: 8051, Data Converters: A/D 7x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 5.5V, Connectivity: EBI/EMI, I2C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 44-PLCC (16.6x16.6), Part Status: Last Time Buy, Number of I/O: 40, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tube
Package / Case: 44-LCC (J-Lead)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
RAM Size: 1.375K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: 8051
Data Converters: A/D 7x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 5.5V
Connectivity: EBI/EMI, I2C, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 44-PLCC (16.6x16.6)
Part Status: Last Time Buy
Number of I/O: 40
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 180 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Packaging: Bulk
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
RAM Size: 1.375K x 8
Core Processor: 8051
Data Converters: A/D 7x10b
Core Size: 8-Bit