Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT89LP828-20AU
AT89LP828-20AU
AT89LP828-20AU Microchip Technology
mrp-at89lp828-20au.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32TQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 32-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
RAM Size: 768 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 1K x 8
Core Processor: 8051
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 5.5V
Connectivity: SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 32-TQFP (7x7)
Number of I/O: 30
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 195 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89LP828-20AU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32TQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 32-TQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 768 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 1K x 8, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.4V ~ 5.5V, Connectivity: SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 32-TQFP (7x7), Number of I/O: 30, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT89LP828-20AU AT89LP828-20AU Hersteller : Microchip Technology doc3654A-1368970.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU Single Cycle 8051 8K ISP Flash 2.4V-5.5V
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: 32-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
RAM Size: 768 x 8
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 1K x 8
Core Processor: 8051
Core Size: 8-Bit
Connectivity: SPI, UART/USART
Number of I/O: 30
auf Bestellung 2440 Stücke:
Mindestbestellmenge: 96
auf Bestellung 440 Stücke:
Mindestbestellmenge: 107
auf Bestellung 2000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 107
AT89LP828-20AU AT89LP828-20AU Hersteller : Microchip Technology doc3654a.pdf MCU 8-bit 8051 CISC 8KB Flash 2.5V/3.3V/5V 32-Pin TQFP Tray