Produkte > ATMEL > AT89S8252-24PC
AT89S8252-24PC ATMEL
AT89S8252.pdf
Hersteller: ATMEL
0030+ DIP
auf Bestellung 550 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89S8252-24PC ATMEL
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 24MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: External, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 2K x 8, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V, Connectivity: SPI, UART/USART, Peripherals: POR, WDT, Supplier Device Package: 40-PDIP, Part Status: Obsolete, Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT89S8252-24PC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT89S825224PC Hersteller : ATMEL SOT23-5
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Packaging: Tube
Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 24MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V