Technische Details AT89S8252-24PC ATMEL
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 24MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: External, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 2K x 8, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V, Connectivity: SPI, UART/USART, Peripherals: POR, WDT, Supplier Device Package: 40-PDIP, Part Status: Obsolete, Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT89S8252-24PC
|---|---|---|---|---|---|
| AT89S825224PC | Hersteller : ATMEL | SOT23-5 |
auf Bestellung 12000 Stücke: Lieferzeit 21-28 Tag (e) |
AT89S8252-24PC | Hersteller : Microchip Technology |