Produkte > AT > AT89S8253-24PI
AT89S8253-24PI
doc3286.pdf
Hersteller: AT
09+
auf Bestellung 918 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89S8253-24PI AT
Description: IC MCU 8BIT 12KB FLASH 40DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 24MHz, Program Memory Size: 12KB (12K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: External, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 2K x 8, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: SPI, UART/USART, Peripherals: POR, WDT, Supplier Device Package: 40-PDIP, Part Status: Obsolete, Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT89S8253-24PI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT89S825324PI Hersteller : ATMEL
auf Bestellung 300 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Anzahl je Verpackung: 10 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tube
Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 24MHz
Program Memory Size: 12KB (12K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 2K x 8
Core Processor: 8051
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: SPI, UART/USART
Peripherals: POR, WDT
Supplier Device Package: 40-PDIP
Part Status: Obsolete
Number of I/O: 32
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
AT89S8253-24PI AT89S8253-24PI Hersteller : Microchip Technology doc3286.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU UNSAWN WAFER 20 MIL BACKGRIND - 24MHZ