Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT90CAN128-15MZ
AT90CAN128-15MZ
AT90CAN128-15MZ Microchip Technology
doc7682.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64QFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 64-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
RAM Size: 4K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: CANbus, I2C, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 64-QFN (9x9)
Part Status: Active
Number of I/O: 53
DigiKey Programmable: Not Verified
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT90CAN128-15MZ Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64QFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 64-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 128KB (128K x 8), RAM Size: 4K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 4K x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: CANbus, I2C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 64-QFN (9x9), Part Status: Active, Number of I/O: 53, DigiKey Programmable: Not Verified, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Weitere Produktangebote AT90CAN128-15MZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
RAM Size: 4K x 8
Core Size: 8-Bit
Grade: Automotive
Part Status: Active
Number of I/O: 53
Qualification: AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar
AT90CAN128-15MZ AT90CAN128-15MZ Hersteller : Microchip Technology / Atmel doc7682-1369112.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU 128KB Flash 15MHz