Produkte > ATMEL > AT90PWM1-16SE
AT90PWM1-16SE Atmel
ATMLS04908-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Atmel
AT90PWM1-16SE
auf Bestellung 776 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 93
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT90PWM1-16SE Atmel
Description: RISC MICROCONTROLLER, 8 BIT, FL, Packaging: Bulk, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: SPI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Part Status: Active, Number of I/O: 19, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
RAM Size: 512 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 512 x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V