Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT90PWM1-16SU
AT90PWM1-16SU
AT90PWM1-16SU Microchip Technology
4378S.pdf
Hersteller: Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU AVR 8Kflash 2PSC No DALI 16MHz
auf Bestellung 117 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT90PWM1-16SU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 24SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: SPI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 24-SOIC, Part Status: Active, Number of I/O: 19, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT90PWM1-16SU
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT90PWM1-16SU AT90PWM1-16SU Hersteller : Microchip Technology doc4378.pdf MCU 8-bit AVR RISC 8KB Flash 3.3V/5V 24-Pin SOIC Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tube
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
RAM Size: 512 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V